Strona główna

13 czerwca br. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka z najzdolniejszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy w olimpiadach, turniejach i konkursach uzyskali tytuły laureata lub finalisty.

 

Nasi Uczniowie w kończącym się roku szkolnym 2017/2018 okazali się najlepsi, ponieważ w różnych olimpiadach przedmiotowych wywalczyli aż 92 tytuły laureata i finalisty, dzięki którym Nasza Szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich szkół lubelskich. Warto też dodać, że w gronie naszych uhonorowanych olimpijczyków mamy pięciokrotnego laureata różnych olimpiad przedmiotowych, jest nim Wiktor Zieliński.

 

Z przyjemnością też informujemy, że na tej samej uroczystości Medalem 700 - lecia Miasta Lublin za szczególne działania inspirujące i kształtujące tożsamość lokalną Lublina został uhonorowany nauczyciel naszej szkoły Pan Piotr Długosz

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu za rok.  

dodany przez: PO
13:14 14.06.2018

Z przyjemnością informujemy, że Magda Grysza, uczennica klasy 2d, została laureatką tegorocznej edycji konkursu literackiego Kajet, zajęła II miejsce w dziedzinie poezji. 

 

dodany przez: m p
09:25 21.06.2018

Dnia 22 czerwca 2018 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. 

  • godz. 9:00 — msza św. w Kościele Garnizonowym 
  • godz. 10:00 — spotkanie ogólne w szkole, następnie spotkania z wychowawcami w klasach
dodany przez: m p
09:12 21.06.2018

18 maja br. odbył się finał XV międzyszkolnego konkursu dla szkół ponadpodstawowych “Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”.  Zespół z klasy 1E w składzie: Kamila Kopeć, Maja Owe-Larsson, Adam Filipiuk, Julia Dąbrowska, Julia Sławińska zajął I miejsce. W ramach projektu konkursowego “RKO - umiem to!” zaplanowali i przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków, podczas których maluchy poznawały zasady pierwszej pomocy.
W tym samym konkursie sukces odnieśli również uczniowie klasy 1B - III miejsce zajęły Aleksandra Kuras, Aleksandra Urban, Aleksandra Wawszczak, Wiktoria Skowronek i Klaudia Rozbicka. Pozostałe drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły miejsca tuż za podium (IV i V). Warto dodać, że od trzech lat reprezentanci I LO nieprzerwanie wygrywają z pozostałymi szkołami w mieście zajmując pierwsze miejsce w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy.

dodany przez: TK
21:56 20.06.2018

Podziękowania z Polskiego Biura Parlamentu Europejskiego, za udział naszych uczniów w programie "Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego" .

dodany przez: m p
23:45 18.06.2018

W finale XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programowania Robotów Diversity, Naszą Szkołę reprezentowały cztery zespoły. 

 

W najważniejszej konkurencji finału, jaką są walki robotów "mini-sumo", drużyna w składzie: Damian Opoka, Weronika Morawska, Klaudia Stpiczyńska i Olgierd Sobieraj  (wszyscy z klasy 3D) zajęła III miejsce. Wymieniona drużyna zwyciężyła w konkurencji "Colobot Challenge", polegającej na programowaniu robota wirtualnego. W "Colobot Challenge" oprócz zajęcia pierwszego miejsca, kolejne dwa zespoły z I LO w Lublinie uplasowały się na miejscu trzecim (z klasy 3D:Joanna Alberska, Klaudia Flis, Wojciech Kłopotek, Jakub Michalak) i czwartym (z klasy 2D: Przemek Rozwałka, Marcel Jarosz, Ola Gajda, oraz Patrycja Krzyna z klasy 1D).  

W kolejnej konkurencji -"Line Follower" ponownie na trzecim miejscu znalazł się zespół Joasi, Klaudii, Wojtka i Kuby (wszyscy z klasy 3D).

  

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wyników!

 

Organizatorem konkursu jest Motorola Solutions Systems Polska.

dodany przez: m p
15:36 18.06.2018

W dniach 19-21 czerwca 2018, w godzinach od 9:00 do 14:00 będą prowadzone zajęcia warsztatowe z programowania, struktur danych i algorytmiki. Będziemy pracować w trzech grupach: 

-grupa podstawowa: zaczynamy od napisania "pierwszego programu", a program będzie dotyczył dziedzin: podstawy teorii liczb, proste algorytmy tekstowe, wprowadzenie do struktur danych,

 

-grupa zaawansowana: wymagana znajomość podstawowej składni języka C++, struktur danych i wybranych algorytmów omawianych na zajęciach dodatkowych w klasie I,

 

-grupa olimpijska: dla osób, które brały już udział w drugim etapie OI lub finale OIG.

 

Zapraszamy uczniów klas informatycznych i kandydatów do klasy informatycznej. Sala 40, drugie piętro.

 

 

dodany przez: m p
14:15 18.06.2018

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Szczegółowe informacje na stronie https://men.gov.pl/ministerstwo/programy-i-projekty/program-rzadowy-dobry-start.html

dodany przez: m p
09:13 18.06.2018

W finale konkursu Algorytmy i Struktury Danych nasi uczniowie, mimo okrojonego składu byli bezkonkurencyjni i zajęli:

I miejsce - Michał Borowski (3D), 

II miejsce - Artur Matyjasek (3D), 

III miejsce - Tomasz Adamczyk (2D).

Wszyscy wyżej wymienieni,  oprócz nagród pieniężnych zostali wyróżnieni Indeksem UMCS. W grupie wyróżnionych znalazła się też Patrycja Krzyna (1D). Gratulujemy!  

dodany przez: m p
08:30 18.06.2018

Uczeń naszej Szkoły, Mikołaj Końko, właśnie wrócił do Lublina z Islandii:

"Dopiero co wróciłem do Polski, a już wiem, że wyjazd na wymianę międzynarodową był jednym z moich najlepszych pomysłów. Nie jestem pierwszą osobą, która wyjechała ze Staszica i mam nadzieję, że nie ostatnią. Islandia, gdzie spędziłem ostatnie 10 miesięcy, okazała się moim drugim domem. Teraz wiem, że mogę tam wrócić - do czekającej na mnie rodziny i przyjaciół. Moje życie przez ten czas obfitowało w zarówno pozytywne oraz negatywne zdarzenia, emocje i doświadczenia. Dzięki decyzji podjętej w zeszłym roku mogłem poznać nową kulturę, język oraz ludzi, których nigdy bym nie spotkał gdyby nie ten wyjazd".

dodany przez: TK
06:38 14.06.2018
Pokazuj skróty aktualności
Następna strona